Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner logo

Szanowni Państwo!

 

Z uwagi na małe zainteresowanie udziałem w szkoleniach potencjalnych beneficjentów informujemy, iż najbliższe szkolenie nt. zasad oceniania i wyboru projektów przez LGD oraz przygotowania Wniosku o przyznanie pomocy, Biznesplanu oraz załączników – z zakresu podejmowania oraz rozwijania działalności gospodarczej, odbędzie się

20.12.2017 r. w Urzędzie Gminy w Oleśnicy, ul. 11 Listopada 24, sala nr 18.

 

  • 8.00 – 12.00 - podejmowanie działalności gospodarczej
  • 12.30 – 16.30 – rozwijanie działalności gospodarczej

 

UWAGA! WYMAGANE JEST WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZENIE NA SZKOLENIE – Proszę wypełniony Formularz zgłoszenia przesłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszenia

 

uwaga 2 370x215

Chcesz założyć stowarzyszenie lub fundację? Interesuje Cię założenie klubu sportowego? Chcesz otrzymać dotację na swoją działalność? Nie wiesz jak wprowadzić zmiany w swojej organizacji?

Czytaj więcej...

W związku z ogłoszonym  przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa konkursem pt. "MOJA WIOSKA PIĘKNA I ZIELONA”, w którym mogli brać udział uczniowie klas I-VII z terenu działań Stowarzyszenia, tj. gmin Bierutów, Czernica, Dobroszyce, Długołęka, Dziadowa Kłoda, Jelcz-Laskowice, Międzybórz, Oleśnica, Syców, Wilków.

Przedstawiamy wyniki prac złożonych w konkursie (do pobrania)

Zapraszamy na wernisaż oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom dnia 21.11.2017 r. (wtorek) w Szkole Podstawowej w Ligocie Polskiej (gm. Oleśnica). o godz. 10.00 na sali gimnastycznej.

4

Informujemy, iż dnia 08.11.2017 r. oraz 09.11.2017 r. biuro LGD Dobra Widawa będzie nieczynne z powodu wyjazdu pracowników biura na szkolenie.

Informacja dla Beneficjentów pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zgodnie z §5 pkt 16 Umowy o przyznaniu pomocy Beneficjent zobowiązany jest do informowania i rozpowszechniania informacji o pomocy otrzymanej z EFRROW, zgodnie z przepisami Załącznika III do rozporządzenia nr 808/2014 opisanymi w Księdze wizualizacji znaku PROW na lata 2014-2020 http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa/Program-Rozwoju-Obszarow-Wiejskich-2014-2020/Dzialania-informacyjne-PROW-2014-2020/Ksiega-wizualizacji-i-logotypy, opublikowanej na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz z uwzględnieniem zasad określonych przez LGD, w trakcie realizacji operacji, w terminie od dnia zawarcia umowy.

W okresie realizacji operacji Beneficjent informuje opinię publiczną o pomocy otrzymanej z EFRROW za pomocą informacji zamieszczonej na swojej stronie internetowej do użytku profesjonalnego (jeśli taka istnieje) oraz za pomocą właściwego oznaczenia miejsca realizacji operacji – uzależnionego od rodzaju realizowanego przedsięwzięcia i wysokości współfinansowania ze środków publicznych (środków UE i budżetu państwa).

Czytaj więcej...

Zapraszamy Państwa – mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza mieszkańców Gmin: Bierutów, Czernica, Długołęka, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Jelcz-Laskowice, Międzybórz, Oleśnica, Syców, Wilków do wyrażenia opinii na temat warunków życia w gminie.

Ankieta jest anonimowa a jej wyniki posłużą wyłącznie temu, aby dostosować Lokalną Strategię Rozwoju do potrzeb mieszkańców i regionu.

Wypełnienie ankiety zajmie około 5 minut. Serdecznie zapraszamy!!!

Link do ankiety

 

Państwa odpowiedzi zbieramy do 25 października 2017 r. 

Po przeprowadzonych spotkaniach animacyjnych, które odbywały się na przełomie lipca i września 2017 r. na terenie 10 gmin obszaru LGD Dobra Widawa, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu dalszych działań w celu zaktywizowania lokalnych społeczności tam gdzie występuje niska aktywność projektowa.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z gmin: Bierutów, Czernica, Długołęka, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Jelcz-Laskowice, Syców, Oleśnica oraz Wilków a w szczególności mieszkańców gminny Międzybórz na spotkanie pt. „Jak mieszkańcy obszaru Partnerstwa Dobraw Widawa mogą skorzystać z pomocy w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju?”

Na spotkaniu będą omawiane wymogi formalne dotyczące zakładania fundacji lub stowarzyszeń oraz możliwości skorzystania z pomocy kierowanej do lokalnej społeczności w formie grantów.

 

Termin i miejsce:

24.10.2017 r. Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu godz. 16.30