Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner logo

Dobra i Widawa to dwie rzeki, które przepływają przez obszar gmin na wschód od Wrocławia. Połączyły one w ramach inicjatywy Leader+ partnerów społecznych, rolników oraz samorządów tworząc w 2005 roku Partnerstwo Doliny Dobrej Widawy.

10 stycznia 2006 roku powstała wspólna organizacja Lokalna Grupa Działania pod nazwą Fundacja Dobra Widawa. Obejmuje ona obszar 8 gmin: Długołęka, Czernica, Dziadowa Kłoda, Wilków, Bierutów, Oleśnica, Dobroszyce i Syców.

28 lipca 2008 roku w Sycowie odbyło się zebranie założycielskie ,,LGD- Dobra Widawa”. W zebraniu założycielskim wzięło udział 28 osób reprezentujących sektor publiczny, gospodarczy i społeczny. Na spotkaniu tym podjęto decyzje o powołaniu Stowarzyszenia (poprzednia forma prawna jaką była Fundacja nie dawała możliwości bycia członkami założycielami jednostkom samorządu terytorialnego) oraz przyjęły propozycję Statutu  Stowarzyszenia. Zebrani członkowie- założyciele  zdecydowali się na pozostawienie nazwy poprzedniej LGD czyli Stowarzyszenie LGD Dobra Widawa przy zmienionej nazwie formie prawnej LGD. Kolejno w 2011 r. Lokalna Grupa Działania poszerzyła się o gminę Międzybórz a w 2015 r. do LGD Dobra Widawa przystąpiła gmina Jelcz-Laskowice.

Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, mobilizowanie mieszkańców do wzięcia aktywnego udziału w ich rozwoju, upowszechnianie i wymiana informacji o inicjatywach, rozwój różnorodnych form turystyki, działanie na rzecz edukacji ekologicznej, ochrony środowiska i zasobów przyrody oraz wzrost świadomości dziedzictwa kulturowego tego obszaru.

 

Co to jest LGD Dobra Widawa?

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa jest stowarzyszeniem realizującym działania wykorzystujące potencjał zasobów przyrodniczych i kulturowych na rzecz rozwoju lokalnego obszarów wiejskich.

 

Kogo zrzeszamy?

Jesteśmy partnerstwem trójsektorowym składającym się z przedstawicieli sektora publicznego, społecznego i gospodarczego.

Gminy członkowskie LGD Dobra Widawa:

Długołęka, Czernica – powiat wrocławski,

Dziadowa Kłoda, Dobroszyce, Oleśnica, Bierutów, Syców, Międzybórz – powiat oleśnicki,

Wilków – powiat namysłowski,

Jelcz-Laskowice – powiat oławski.

 

Kto może do nas dołączyć?

Do współpracy zapraszamy osoby fizycznej, osoby prawne, jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, spółki prawa cywilnego i osoby prowadzące działalność gospodarczą na własne nazwisko.

Deklaracja dla osoby fizycznej ( do pobrania)

Deklaracja dla osoby prawnej (do pobrania)