Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner logo

25.06.2021

Dzisiaj w Dobromierzu została podpisana umowa na realizację projektu współpracy "Turystyka Regionalna i Promocja Produktu Lokalnego" TRIP PL. W ramach projektu powstaną dwa nowe centra turystyczne na Dolnym Śląsku.

Umowę podpisał lider naszego projektu współpracy: Krystian Ulbin – prezes LGD Szlakiem Granitu oraz Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego i radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W spotkaniu uczestniczyła Izabela Woronowicz - Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich oraz licznie przybyli samorządowcy, w tym Dariusz Maniak – Burmistrz Miasta i Gminy Syców oraz wójt Gminy Dobromierz Jerzy Ulbin. LGD Dobra Widawa reprezentowali: Witold Fuchs - wiceprezes, Aneta Fiskies - przewodnicząca Rady oraz pracownicy biura Stowarzyszenia: Ewa Olejnik, Małgorzata Oleniecka i Joanna Praska.

Przy zalewie w Stradomi Wierzchniej powstanie "Centrum Turystyczno-Rekreacyjne „Dobra Widawa". W Centrum mieścić się będzie biuro informacji turystycznej z kompleksową ofertą turystyczną wszystkich 10 Gmin naszego Partnerstwa, Galeria Produktu Lokalnego - promująca i oferująca produkty i usługi lokalne oraz dwie sale pełniące funkcję warsztatową i szkoleniową. Jesteśmy przekonani, że działalność naszego Centrum przyczyni się do dalszego rozwoju naszego Partnerstwa i stanie się miejscem chętnie odwiedzanym przez miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu z całego regionu.

Wartość dofinansowania: 1 425 000,00 zł.

01  02

 

 06 05

 

  07

 

Logotypy TRIP PL

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”  

Operacja pn. "Turystyka Regionalna i Promocja Produktu Lokalnego" mająca na celu promocję produktu lokalnego oraz oferty turystycznej poprzez utworzenie "Centrum Turystycznego Granitowego Szlaku" oraz "Centrum Rekreacyjno-Turystycznego Dobrej Widawy" na obszarze dwóch LGD współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy LEADER; poddziałanie 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.