Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner logo

 1       2 LEADER       3 logo Partnerstwa LGD kolor10a     BOWH logotyp 2015   4 PROW 2014 2020 logo kolor

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja pn. „Kultura bez granic” mająca na celu poprawę dostępu do edukacji ekologicznej oraz kulturowej mieszkańców  2 obszarów LGD z województwa opolskiego i województwa dolnośląskiego poprzez uruchomienie Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego Ekokultura oraz działania promujące dziedzictwo kulturowe związane z tradycją i sztuką ludową obszarów partnerskich współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

W dniu 19 stycznia 2021 r. podpisała z Województwem Opolskim umowę o przyznaniu pomocy na realizację projektu współpracy pn. „Kultura bez granic”.

Projekt ten będzie realizowany w partnerstwie z Brzesko-Oławską Wsią Historyczną – lokalną grupą działania z terenu Opolszczyzny, która jest liderem projektu.

Kwota pomocy przyznana na jego realizację wynosi 80 000,00 zł.

 

Projekt zakłada działania promujące dziedzictwo kulturowe związane z tradycją i sztuką ludową obszarów partnerskich.

W pierwszej kolejności przeprowadzona zostanie inwentaryzacja podmiotów (tj. osób, organizacji) zajmujących się twórczością artystyczną tradycyjną, współczesną, amatorską i profesjonalną z obszaru LGD Dobra Widawa. Następnie planujemy przeprowadzenie spotkań dla rękodzielników i zespołów artystycznych na temat promocji sztuki ludowej.

W oparciu o inwentaryzację i rezultaty spotkań stworzymy internetową bazę twórców, wydana zostanie również ulotka i broszura promującej dziedzictwo kulturowe naszego obszaru.  

Planujemy także wizytę młodzieży z naszego obszaru w Centrum Ekokultura prowadzonego przez naszego projektowego, czyli Brzesko-Oławską Wieś Historyczną.

Podsumowaniem projektu będzie konferencja dotycząca dziedzictwa kulturowego, zarówno naszej LGD jak i BOWH.

 

O naszych działaniach będziemy Państwa informować na bieżąco i już teraz zapraszamy do współpracy i kontaktu z nami, a także do śledzenia naszego profilu na FB - Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa - "OficjalnyProfil"