Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner logo

Wnioskodawca: Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, działający w imieniu grupy nieformalnej Młodzi duchem i ciałem

Tytuł projektu: „Park pokoleń i tradycji z akademią ekologiczną”

Numer wniosku: 1375/86A/DL11-ODL/2020

 

Cel projektu:

przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii i długotrwałej izolacji lokalnej społeczności, w tym szczególnie osób starszych, dzięki stworzeniu miejsca integracji społecznej.

Działania:

stworzenie ogrodu społecznego będącego miejscem wypoczynku, kontaktu z naturą i edukacji, a także przestrzenią spotkań i integracji przedstawicieli wszystkich pokoleń lokalnej społeczności wiejskiej. Projekt skierowany jest do ogółu społeczności, jednak najważniejszym jego założeniem jest wzrost aktywności seniorów, których a największym stopniu dotknęły skutki izolacji. W założeniu w ogrodzie organizowane będą wydarzenia kulturalne i integracyjne oraz warsztaty edukacyjne i zajęcia o tematyce wielopokoleniowej tradycji i dziedzictwa niematerialnego a także ekologii. W ramach projektu zaplanowano wspólne tworzenie ogrodu – porządkowanie terenu oraz sadzenie roślinności, połączone z poczęstunkiem i biesiadowaniem przy ognisku.

Zrealizowane projekty Działaj lokalnie 2020

Park pokoleń i tradycji z akademią ekologiczną

Utworzono 30/07/2020,
park-pokolen-i-tradycji-z-akademia-ekologiczna
Wnioskodawca: Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, działający w imieniu grupy nieformalnej Młodzi duchem i ciałem Tytuł projektu: „Park pokoleń i tradycji z akademią ekologiczną” Numer...