Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner logo

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 24 maja 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego Prezes Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa p. Agnieszka Kasina wraz z Wiceprezesem p. Witoldem Fuchsem podpisali z p. Marcinem Gwoździem – Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego i p. Stanisławem Czajką – Zastępcą Dyrektora Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych umowy na realizację dwóch projektów grantowych.

Umowy zostały zawarte na realizację następujących zadań:

  1. W ramach Zachowania dziedzictwa lokalnego zrealizowany zostanie grant: „Dobra Widawa” – nasze dziedzictwo i tożsamość. Celem realizacji niniejszego grantu jest wsparcie rozwoju lokalnego dziedzictwa poprzez dofinansowanie zakupu nowych maszyn lub wyposażenia, rzeczy w tym materiałów dla lokalnych zespołów ludowych, artystycznych, KGW oraz działań z zakresu kultywowania lokalnych tradycji, obrzędów i dziedzictwa do końca 2020 roku. Na terenie Partnerstwa Dobra Widawa zrealizowanych zostanie 6 zadań z ww. zakresu. Łączna kwota wsparcia dla tego grantu to: 166 407,00 złotych.
  2. W ramach Rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej zrealizowany zostanie grant: Rekreacja „Dobrej Widawy”. Celem realizacji niniejszego grantu jest wsparcie działań na rzecz rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej poprzez dofinansowanie działań z tego zakresu do końca 2020 roku. Na terenie Partnerstwa Dobra Widawa zrealizowanych zostanie 10 zadań z ww. zakresu. Łączna kwota wsparcia dla tego grantu to: 289 616,00 złotych.

 

Już wkrótce z realizatorami poszczególnych zadań podpisane zostaną umowy o powierzenie grantów.

Gratulujemy!

 

Na zdjęciach od lewej:

  1. Stanisław Czajka – Zastępca Dyrektora Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych;
  2. Agnieszka Kasina – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa;
  3. Karolina Miszczuk – Dział Wdrażania UMWD, Opiekun LGD Dobra Widawa;
  4. Witold Fuchs – Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa; 

IMG 5046                             PART 1558942229365 1