Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner logo

Chcesz założyć stowarzyszenie lub fundację? Interesuje Cię założenie klubu sportowego? Chcesz otrzymać dotację na swoją działalność? Nie wiesz jak wprowadzić zmiany w swojej organizacji?


Odpowiedzi na te – i sporo innych pytań – znajdziesz podczas szkoleń dla organizacji pozarządowych oraz osób zainteresowanych ich założeniem organizowanych przez Stowarzyszenie Lider A4.

Szkolenia te przeprowadzone będą w ramach projektu „Mobilny punkt wsparcia NGO” współfinansowanego ze środków Powiatu Wrocławskiego.

Głównym celem szkoleń jest:

1. Wsparcie prowadzenia organizacji pozarządowych w zakresie: prawnych i finansowych aspektów ich funkcjonowania, a w szczególności:

  • wprowadzania zmian w sferze działalności statutowej, składzie zarządu i radzie, zmian statutu;
  • prowadzenia działalności gospodarczej przez organizacje pozarządowe,
  • sprawozdawczości,
  • rezygnacji, likwidacji i wykreślenia z KRS.

2. Konsultacje i doradztwo w zakresie spraw formalno-prawnych oraz z zakresu rachunkowości w kwestiach bieżącego funkcjonowania organizacji.

3. Konsultacje i doradztwo w zakresie warunków, kryteriów i procedur dofinansowania projektów ze środków publicznych, wskazanie alternatywnych źródeł wsparcia finansowego.

4. Analiza sytuacji organizacji pozarządowej i poszukiwanie optymalnych rozwiązań bieżących problemów.

5. Merytoryczne wsparcie dla osób chcących założyć organizację pozarządową, zakładanie organizacji.

http://lider-a4.pl/2017/10/ruszaja-szkolenia-informacyjne-dla-ngo/

 

Stowarzyszenie LIDER A4 wspólnie ze Starostą Powiatu Wrocławskiego zapraszają organizacje pozarządowe z terenu Powiatu Wrocławskiego do skorzystania z bezpłatnego doradztwa dotyczącego m.in.:

Wsparcia prowadzenia organizacji pozarządowych w zakresie: prawnych i finansowych aspektów ich funkcjonowania, a w szczególności:

  • wprowadzania zmian w sferze działalności statutowej, składzie zarządu i radzie, zmian statutu;
  • prowadzenia działalności gospodarczej przez organizacje pozarządowe,
  • sprawozdawczości,
  • rezygnacji, likwidacji i wykreślenia z KRS.

Konsultacji i doradztwa w zakresie spraw formalno-prawnych oraz z zakresu rachunkowości w kwestiach bieżącego funkcjonowania organizacji.

Konsultacji i doradztwa w zakresie warunków, kryteriów i procedur dofinansowania projektów ze środków publicznych, wskazanie alternatywnych źródeł wsparcia finansowego.

Analizy sytuacji organizacji pozarządowej i poszukiwania optymalnych rozwiązań bieżących problemów.

Merytorycznego wsparcia dla osób chcących założyć organizację pozarządową, zakładania organizacji.

Doradztwo odbywa się w ramach projektu „Mobilne punkty wsparcia NGO” współfinansowanego ze środków Powiatu Wrocławskiego w okresie od 16.10.2017 r. do 15.12.2017 r.

http://lider-a4.pl/2017/10/bezplatne-konsultacje-dla-ngo-z-powiatu-wroclawskiego/

 

Długołęka 21.11.2017 r. godz.14.00 sala obrad UG